Zawiercie wspiera MUNDUR NA ROWERZE

Zawiercie wspiera MUNDUR NA ROWERZE

27/02/2018 0 przez admin

W miesiącu wrześniu 2017 na terenie powiatu zawierciańskiego organizowana była akcja zbiórki pluszaków. W tym czasie zbierane były maskotki, które będą wręczane dzieciom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła.
Zbiórka została przeprowadzana przez: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Komendę Powiatową Policji w Zawierciu, Szpital Powiatowy w Zawierciu, a także Grupę Jurajską GOPR.
Pluszaków jest tak wiele, że Zawiercianie postanowili się z nami podzielić gdy jeden z członków Sztabu MNR2018 opowiedział im o akcji, którą planujemy przeprowadzić. Mianowicie podczas finału akcji, który odbędzie się 30 czerwca w Łodzi, chcemy odwiedzić Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jako że akcja organizowana jest przez Mundurowych, również maskotki mają mieć resortowe mundury. I tutaj z pomocą przyszli: Szpital Powiatowy w Zawierciu (www.szpitalzawiercie.pl, www.facebook.com/szpitalzawiercie), Centrum Rozwoju Lokalnego (www.crl.org.pl, www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) oraz Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Zawierciu (www.zpisdnzawiercie.home.pl). Wolontariusze z CRL przygotują pluszaki, a Podopieczne Zakładu Poprawczego uszyją mundurki, dzięki temu przygotowane zostaną niepowtarzalne maskotki w mundurowe, których nie da się kupić w żadnym sklepie.
Pluszaków będzie tyle, że obdarujemy nimi również dzieci przebywające na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Zawierciu, w trakcie przejazdu sztafety MNR 2018, 21 i 22 czerwca.