(Nie)Normalni – Anna Starzyńska – Mistrzowska pasja

(Nie)Normalni – Anna Starzyńska – Mistrzowska pasja

06/02/2018 0 przez Jerry

Mistrzowska pasja

W naszej wielkiej drużynie MNR mamy wiele „perełek”, ludzi z pasją, którzy mimo szeregu codziennych obowiązków odnajdują się w sporcie i odnoszą sukcesy. Poznajcie Anię.

Anna Starzyńska to przede wszystkim mama Gabrysi. Córka to jej największa miłość i duma. Zawodowo natomiast Ania jest policjantką pracująca w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym w Komendzie Powiatowej Policji w Pile. Do pracy każdego dnia dojeżdża 60km. Każdy dzień zaczyna bardzo wcześnie. Każdego dnia poświęca wieczór na trening. Ma wielkie wsparcie rodziny i przyjaciół. Inaczej trudno byłoby jej pogodzić codzienne obowiązki z pasją. Uśmiechnięta, pomocna, pracowita, dzięki systematyczności i ciężkiej pracy osiąga sukcesy sportowe.

Na początku rower był odskocznią od codziennych problemów. Ania często podkreśla, że „warto jest w życiu mieć pasję, która sprawia przyjemność”. Tak właśnie podchodzi do roweru. „Gdy wracam z pracy to na dwóch kółkach znajduję odprężenie i możliwość psychicznego odpoczynku”. Mimo, że pracę swoją bardzo lubi.

Wiele się zmieniło, kiedy Ania spotkała Wojtka Gogolewskiego, który jest wielkim miłośnikiem rowerów MTB. Wtedy też Ania zajęła się sportem bardziej wyczynowo. Rozpoczęły się regularne treningi i udział w zawodach. W międzyczasie zaczęła trenować Nordic Walking.

Ulubionym cytatem Ani są słowa: Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.” – Arkadiusz Gołaś

W 2015r. w Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie MTB w Obiszowie, Ania zdobyła Mistrzostwo Polski Policji, jednocześnie była 3 w kategorii wiekowej na dystansie Mini.

2015 – zdobyła Wicemistrzostwo Polski Policji w Kolarstwie Przełajowym w Łazach.

2016 – zdobyła złoto w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej na dystansie Mini w Bike Cross Maraton.

2017 – Ania sięgnęła po Mistrzostwo Polski Policji w kryterium ulicznym w ramach Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Posnania Pama Tour;

W 2016 roku w Pile, Korona Wielkopolski, Ania zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 10 km. 2017 – Piła, sprint dla kijkarzy, 2 miejsce open. Puszczykowo: Marsz po Ciacho, 1 miejsce open; Gdańsk, Sopot GP Trójmiasta: 4 miejsce w kategorii wiekowej.

Od stycznia 2018r. Ania Starzyńska jest w kadrze NORDIC WALKING POLAND.

Cieszy się dużą sympatią w swoim środowisku. Potwierdza to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 26 stycznia 2018r w auli poznańskiego AWF – gala podsumowująca plebiscyt Mistrzów Sportu Głosu Wielkopolskiego. Ania zajęła II miejsce w Wielkopolsce w kategorii sportowiec senior.

Kiedy może wyraża wdzięczność tym, którzy stoją za jej sukcesami. „Moja pasja to też ludzie, których spotkałam na swojej drodze. Team to grupa przyjaciół z którymi spędzam bardzo dużo czasu, wspólne treningi i wyjazdy sprawiły, że chce się „tam” wracać, zaledwie po kilku godzinach odpoczynku. Wspieramy się, dopingujemy, cieszymy z sukcesów, przeżywamy przegrane. Nasza kolarska rodzina jest spora i wciąż się powiększa. Dzięki stworzonej przyjaznej i rodzinnej atmosferze przez Wojciecha i Małgorzatę Gogolewskich wiem, że warto trenować, bo jest to wspaniała alternatywa na spędzanie wolnego czasu.” – mówi Ania.

Warto wspomnieć również o tym, że Ania jest organizatorem Mistrzostw Wielkopolski Policjantów i służb mundurowych w Kolarstwie Górskim w Wyrzysku, na które serdecznie zaprasza.

MNR życzy Ani zdrowia, wielu sukcesów sportowych i zawodowych. Cieszymy się również, że w drugiej edycji sztafety MNR Ania będzie kręcić z nami. Do zobaczenia!

foto: archiwum prywatne A. Starzyńskiej.