Chorąży Daniel Skręta – Beneficjent akcji MNR2019

Chorąży Daniel Skręta – Beneficjent akcji MNR2019

10/12/2018 0 przez Jerry

Daniel Skręta jest byłym funkcjonariuszem Służby Więziennej. W sumie w służbach mundurowych służbę pełnił 14 lat jednak z uwagi na chorobę musiał ją przerwać. 

Służbę zaczynał w Zakładzie Karnym w Łowiczu, później przeniósł się do Zakładu Karnego nr 2 w Łodzi. 

Niestety w 2015 roku zdiagnozowano u Daniela raka nerki, nowotwór, który jest bardzo ciężki i oporny w leczeniu. W 2015 roku w grudniu pojawił się przerzut do płuc. Od tego dnia Jego życie się zmieniło. Zaczął się wyścig z czasem o kochane zdrowie i życie.

Daniel:

Otrzymałem leczenie immunoterapeutyczne w postaci tabletek. Pomogły do października 2016 roku. Potem druga linia leczenia, która trzymała chorobę w ryzach aż do czerwca 2018 r. W czerwcu 2018 roku nastąpiła progresja choroby. Mój stan zdrowia uległ pogorszeniu. Obecnie zbieram na bardzo kosztowny lek, który może powstrzymać chorobę i poprawić stan mojego zdrowia.

Nigdy nikogo o nic nie prosiłem teraz niestety muszę, bo od tego zależy czy będę żył … a chcę żyć, cieszyć się każdym dniem. Patrzeć jak Córka dorasta i wiedzieć, że może liczyć też na swojego Tatusia!

Nowotwór w naszym kraju to wyrok, za granicą choroba przewlekła. Cały czas słyszymy, że innowacyjne terapie będą refundowane, ale kończy się to wszystko tylko na obietnicach.

Wiara czyni cuda i Ja wierze, że wszystko się uda!!!  Bardzo proszę o pomoc. Serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom za wsparcie.

Link do Fundacji Onkologicznej Nadzieja, z którą Daniel współpracuje.

Zanim zostanie uruchomiony rachunek dla Daniela w ramach akcji MNR2019 (a to w styczniu 2019) można dokonać wpłaty na indywidualne subkonto Daniela w Fundacji Onkologicznej Nadzieja. 

http://www.fundacjaonkologicznanadzieja.org/jak-pomagamy/nasi-podopieczni?more=792716463