1000 uśmiechów za 1000 kilometrów

1000 uśmiechów za 1000 kilometrów

27/11/2017 0 przez Jerry

Chcemy opowiedzieć Wam historię człowieka, który skrzętnie chowa się w naszym mundurowym gronie, a który podjął się wielkiego wyzwania by pomóc dziecku swojego kolegi Grzegorz Majsner to żołnierz pełniący służbę w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu-Krzesinach. Człowiek, który poza służbą walczy o ludzkie życie i zdrowie bowiem jego drugim zajęciem jest praca jako ratownik medyczny na terenie Poznania.

Plany, marzenie, spełnienie

1000 uśmiechów za 1000 kilometrów to akcja charytatywna mająca na celu pomóc małej Liliannie wrócić do zdrowia, a finalnie stanąć ponownie na nogach dosłownie i w przenośni.

Pomysł na akcję powstał zupełnie spontanicznie jednak inspirowany był wyczynem kolegi Grzegorza, Tomasza Gerghe, który objechał Bałtyk dookoła ale aby nie było zbyt łatwo zrobił to zimą! Tomasz także zrobił to w szczytnym celu bowiem w ten sposób nagłośnił zbiórkę pieniędzy dla chłopaka, który wymagał poważnej operacji kości udowej. Swoją akcję nazwał Baltic Winter Tour. Grzegorz zafascynowany osiągnięciem kolegi także postanowił pokonać swoje granice. Wiedział, że jest w stanie to zrobić ponieważ kilka lat temu, zupełnie bez przygotowania wsiadł na rower MTB i pomknął z Poznania do Kołobrzegu.

Według wstępnych planów miał jechać 20 godzin ale już w trakcie podróży okazało się, że na pewno dojedzie wcześniej. Trasę pokonał w niecałe 14 godzin, a po dojechaniu na miejsce noc spędził na plaży. Poza pięknymi wspomnieniami i dumą, wiedział, że to co zrobił sam dla siebie jest wielkie. Z tego wszystkiego zapomniał o jednej bardzo ważnej kwestii.  Nie miał już sił wracać do domu, a poza tym nie mógł chodzi z powodu bólu nóg. W tym momencie z “ratunkiem” przybyła mu żona Agata.

Lili – musi ponownie stanąć na nogach!

Lilianna Nowak – córka kolegi Grzegorza, który również tak jak on jest poznańskim ratownikiem medycznym. Lilianna choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanim mięśni przez co potrzebuje ciągłej intensywnej rehabilitacji oraz niezwykle drogiego sprzętu, który ułatwia jej oddychanie.W porozumieniu z portalem polakpomaga.pl i ojcem Lilianny udało się uruchomić platformę umożliwiającą zbiórkę pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Akcja 1000za1000 jest dla Grzegorza nie tylko osobistą misją ale także wielkim wyzwaniem, bo w trasę oprócz niego rusza także jego żona Agata, która pomimo niezwykle skomplikowanej kontuzji – czteromiejscowe złamanie nogi – będzie podróżowała razem z Grzesiem na swoim rowerze. Agata jest już po trzech operacjach mających na celu rekonstrukcję i rehabilitację uszkodzonej nogi, czeka ją jeszcze jedna. Trzymamy za Ciebie kciuki Agata i życzymy powrotu do pełni zdrowia.

“Nakulane” rowery

Grzegorz przyznaje, że przejechanie odcinka na rowerze nie jest niczym wielkim, bo to czysta przyjemność. Postanowił podnieść poprzeczkę i głównym założeniem akcji będzie “nakulanie” rowerów. Takim właśnie określeniem Grzegorz nazywa akcję zbiórki części rowerowych, bowiem chciałby aby oba rowery ( jego i Agaty) były stworzone przy pomocy ludzi dobrej woli. Marzeniem podróżników jest aby każda część ich rowerów była podpisana imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy darczyńcy.

Na chwilę obecną do ekipy “nakulanych” rowerów dołączyli:

– Michał Nowak – podarował dwa komplety nowych kół,

Norbert Pietkun – podarował m.in. komplet opon

– Monika Duchniak – oddała swój rower, który został “dawcą” dla rowerów Grzegorza i Agaty,

– Skoda Polska (welovecycling.com) – firma podarowała  masę gadżetów związanych z bezpieczeństwem (i nie tylko) – m.in. kaski, odblaski, narzędzia, plecaki,

– Centrum Rowerowe Sulejówek – podarowało m.in. widelce, linki, dętki, pancerze ale zapowiedziano dalsze wsparcie,

– Selle Royal – prosto z Włoch przekazano dwa siodełka rowerowe,

– Crosso- firma przekazała dwa komplety nieprzemakalnych toreb rowerowych,

– FiberFix Polska- przekazała niezwykle mocną taśmę klejącą, która jest w stanie wzmocnić pękniętą ramę.

-Bike System z Wadowic Górnych – przekazało dwie ramy rowerowe.

Niestety pomimo tak wielkiego wsparcia rowery nie mogą być skompletowane ponieważ brakuje wielu części m.in.  jednej giętej kierownicy, hamulców v-brake, sztyc czy klamkomanetek szosowych.

[foogallery id=”1043″]

 

Zapraszamy Was do odwiedzenia strony 1000 za 1000 na facebooku https://web.facebook.com/1000za1000/

A jeśli chcecie wesprzeć Grzegorza i Agatę piszcie do nich na skrzynkę mailową: usmiechyzakilometry@gmail.com